środa, 30 grudnia 2009

Kolejna kartka, która powędrowała wraz z świątecznymi życzeniami w świat. Tym razem zroiona metodą embossingu.  Ma dosyć nietypowe wymiary. Przewodnim elementem tegorocznych kartek była złota wstążka ;)

 

wtorek, 29 grudnia 2009

W połowie grudnia wyszywałam ten mały haficik i prezentowałam postępy na blogu. Została wykonana z niego karteczka, która na czas, jeszcze przed świętami dotarła do adresata. Kartka jest bardzo prosta, tradycyjnie rozkładana. Po kartce zostały mi tylko zdjęcia:

 


 

czwartek, 24 grudnia 2009
środa, 23 grudnia 2009

Udało mi się skończyć komplecik serwetek.

Muszę tylko wygospodarować trochę czasu, żeby wykończyć brzegi.

poniedziałek, 21 grudnia 2009

W natłoku świątecznych porządków, zakupów i przygotowań ciężko wygospodarować czas na wyszywanki. Moje choinki mają ten plus, że są wzorami bardzo prostymi z minimalną ilościa kolorów. Wyszywają się więc błyskawicznie. I tak mam już cztery serwetki :)


 

sobota, 19 grudnia 2009

Choineczek przybyło:


 

środa, 16 grudnia 2009

Skończyłam dzisiaj maleńkie choineczki. Jak zaznaczyłam w tytule, będzie to serwetka. Chce ich zrobić sześć. Komplecik. Nie wiem czy zdążę do świąt.  Czas wykonania hafciku: 1h 45min.

 

wtorek, 15 grudnia 2009

Dzisiaj już nie białe plamki a gotowy hafcik - miniaturowy zimowy krajobraz.

Wzór zaczerpnęłam z październikowych Haftów Polskich zmianiając tylko kolor kanwy. Zielony nie dość, że trdno dostępy to jeszcze nie przypadł mi szczególnie do gustu.

Czas wykonania haftu to ok. 2 godziny i 15 minut.


 

poniedziałek, 14 grudnia 2009

Całkiem niedawno zakupiłam w sklepie internetowym niebieski pisak do materiału, który znika po zmoczeniu zimną wodą. Nigdy nie używałam takich rzeczy przy haftowaniu, ale podpatrzyłam, że na wielu blogach hafciarskie robótki mają narysowaną niebieską siatkę... Postanowiłam spróbować. Użyłam go po raz pierwszy wczoraj i jestem bardzo zadowolona. Co prawda hafcik jest maleńki i w zasadzie siatka jest zupełne zbędna, ale nie mogłam się doczekać by przetestować pisak. Jest świetny, rysuje bardzo cieniutko i naprawdę schodzi pod zimną wodą bez najmniejszego problemu (oczywiście sprawdziłam, nim cokolwiek wyhaftowałam). Polecam każdemu :)

A oto hafcik, na razie nic nadzwyczajnego...białe plamki;

niedziela, 13 grudnia 2009

Haft skończony. Czas wykonania to ok. 4 godziny i 25 minut.

Będzie z niego świąteczna serwetka. Jeszcze nie mam pomysłu na wykończenie, jeszcze nie wiem jakiej będzie wielości. Na szczęcie do Świąt zostało trochę czasu więc na pewno zdążę coś wymyślić :)

sobota, 12 grudnia 2009

Po krótkiej przerwie, powracam do krzyżyków.

Na moim tamborku zaświeciło siedem gwiazdek.

Haftuje na nowej kanwie. Jest świetna, bardzo drobna (7 oczek na 1 cm) i...bardzo tania (12zł/mb). Bałam się, że to może być jakiś bubel, ale haftuje się bardzo dobrze, po praniu nic się z nią nie dzieje, sprawdziłam i dokupiłam kolejne dwa metry :)

Jeszcze nie miałam okazji haftować na takiej drobnej kanwie. Używam trzech nitek muliny. I wychodzi to tak:

poniedziałek, 07 grudnia 2009

I jest ich sześć. Cały komplecik. :)

 

Po tej krótkiej przerwie wracam do krzyżyków.

sobota, 05 grudnia 2009

Mam już cztery gwiazdki:


 

czwartek, 03 grudnia 2009

W ostatnich dniach powstały dwie szydełkowe, choinkowe ozdoby. Ma być ich sześć. Taki mam plan - komplet sześcioczęściowy.

Wzór zaczerpnęłam z Sabrina Robótki Extra - Gwiazdkowe Dekoracje z 2007 r.

Czas wykonania jednej gwiazdki - około godziny (nie jestem specjalistką od szydełka :))


A oto główne bohaterki mojego dzisiejszego wpisu:

Zakładki:
Blogi - blogspot
Blogi - blox
Dodatki na bloganazwa alternatywnaKONTAKT
adzia1313@gmail.com


Wyróżnienia