poniedziałek, 31 stycznia 2011

Wyszyte dawno temu małe obrazki z motywami kuchennymi dostały wreszcie stojaczki. Doczekały się wykonania dla nich małych sztalug. Tak wyeksponowane zdobią kuchnię.

 

 

 

 


Sam pomysł zaczerpnęłam z sieci. Na blogach scrapowych w ten sposób prezentowane były kolejne wykonywane kartki. Pomyślałam więc, że może umieszczenie haftu na stałe na takiej sztaludze nie byłoby najgorsze. Wystarczyło kupno odpowiedniej listewki i dopasowanie właściwej wielkości. Wiedziałam, że wykonanie mnie przerośnie (na szczycie trzeba było nawiercić otwór na śrubkę :)) więc zostało zlecone drugiej połówce. Sama robota, to nie więcej niż godzina, zachęcanie trwało trochę dłużej ;D

Haft przyklejony jest do tekturki, boki zagięte i również przyklejone (niezastąpioną taśmą dwustronną). Na to odpowiednio mniejsza, druga tekturka, żeby się nie rozłaziło.

sobota, 29 stycznia 2011

Jakoś przebrnęłam przez te backstitche...nie lubię ich robić, ale efekty jakie można nimi osiągnąć bardzo mi się podobają.


niedziela, 23 stycznia 2011

Wiele krzyżyków nie postawiłam, ale zarys Wieży Eiffla powstał :) Zostały w niej do zrobienia tylko backstitche.

sobota, 15 stycznia 2011

Przybyło sporo krzyżyków, choć przyznać muszę, że łatwo nie było, bo cztery odcienie szarości przenikają się w dosyć przypadkowy sposób. Trzeba więc skakać z jednego miejsca w drugie, ale myślę, że to się opłaci na przyszłość i wyjdzie z tego coś pięknego :)

 

niedziela, 02 stycznia 2011

Co się stało z czerwonym reniferem, którego zaczęłam na początku grudnia? Zapomniało się…;)

A to pewnie dlatego, że nie został do niczego wykorzystany, nawet na kartkę świąteczną. Skończyłam go przed świętami. Wyszedł maleńki, zaledwie 6 cm x 6 cm. To przez drobniutką kanwę. Jest za to uroczy i jestem przekonana, że wyhaftuję go jeszcze kiedyś, na innej kanwie (białej). Muszę tylko znaleźć jakieś podobne malutkie wzory świąteczne.

Nadrabiam zaległości i przedstawiam reniferka:

 


 

 

Czas wykonania: dwie i pół godziny.

 

Zakładki:
Blogi - blogspot
Blogi - blox
Dodatki na bloganazwa alternatywnaKONTAKT
adzia1313@gmail.com


Wyróżnienia